výsadba, pěstování, údržba a rozmnožování

Ostružiník tibetský je keř, který roste na střeše světa ve vrcholcích až 4000 m nad mořem. Květiny, které produkuje, jsou jasně růžové, poté je na jejich místo nastoupí černé ovoce a potěší malé savce i ptáky. Jeho široké zelené listy s bílým chmýřím pod listy mohou měřit až 2 až 3 m na výšku. S nástupem zimy stonky navíc tvoří stříbrné kaskády. Zde je vše, co je třeba vědět o tibetském ostružiníku, krásné zimní rostlině.

Kde, kdy a jak zasadit tibetský ostružiník?

Výsadba tohoto keře probíhá na jaře nebo na podzim. Tibetský ostružiník oceňuje místa na plném slunci nebo v částečném stínu v závislosti na klimatu regionu. Půda musí být dostatečně kyprá a spíše propustná. Tento keř pokrytý bílou plstí je velmi odolný a vydrží teploty až -15°C.

Tibetská buš ronce du tibet
Kredity: wikipedie

Údržba

Keř vyžaduje malou údržbu. Po výsadbě musí mít především dostatečný přísun vody. Opravdu, první rok je zálivka důležitá pro dobrý provoz. Pak už stačí zalévat, až když je hodně horko.

Pro řez seřízněte asi 20 cm nad zemí pouze každé 3 roky, abyste ji omladili a stimulovali výhonky.

Násobení

Je možné množit ostružiník tibetský. K tomu stačí přesadit výhonky, které jsou ještě zakořeněné. Řízky je také možné provádět, když se jaro blíží ke konci.

Jak přezimujete pokojové rostliny?

5 tipů pro pěstování mimózy v květináčích