vše o „saucissonier“

Řekl jsi klobásový strom? Toto jméno je překvapivé, zejména proto, že tento druh stromu má ve své rodině pouze jeden druh. Říká se mu klobásový strom, protože má poměrně masivní plody, které visí z větví. Uzenář je vysoký 10 až 15 metrů. Syrové ovoce není jedlé, ale po uvaření se jím stane. Tento strom se také vyznačuje tím, že je opylován pouze netopýry, když se květy otevírají za soumraku. Ty poslední se také vyznačují tím, že vydávají spíše nepříjemný zápach. Zde je vše, co je třeba vědět o klobásovém stromu.

Kde, kdy a jak pěstovat klobásu?

Tento mrazuvzdorný strom lze sázet po celý rok, kdy je ideální klima. Venku se ve Francii opravdu nepěstuje, i když je možné ho zkusit pěstovat v tzv. pomerančových oblastech. Půda musí být kyprá, propustná a spíše neutrální. Vystavení slunci musí být optimální, protože je to strom, který potřebuje hodně světla a tepla.

V žádném případě by teplota neměla být nižší než 0 stupňů, pokud jej vysazujete venku, v opačném případě se místo toho rozhodněte pro skleníkovou výsadbu. Vysoká vlhkost je nezbytná pro jeho správný vývoj.

Klobása Kigelia africana
Kredity: iStock

Údržba

Tento strom nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.

Používání

V Africe se dužina ovoce používá ke zpevnění pokožky. Ovoce je také možné využít k výrobě silice.

Kůry mají také mnoho výhod. Lze je použít proti hadímu uštknutí, bolestem žaludku a zubů. Kromě toho Masajové vyrábějí pivo po fermentaci nakrájeného vařeného ovoce.

Klobása Kigelia africana
Kredity: iStock

Yzop: výsadba, pěstování a péče

Meruňkový strom: výsadba, pěstování, péče a sklizeň