poradenství, výsadba a údržba zlatého stromu

Existuje mnoho odrůd mimóz, ale nejznámějšími druhy ve Francii jsou zimní mimóza a mimóza 4 ročních období. Nádherné zlaté květy mimózy jsou rozpoznatelné mezi všemi, protože mají tu zvláštnost, že kvetou v zimě! Kvetení mimózy tedy budete pozorovat od ledna do března. Vůně jejích květů je velmi silná a podmanivá, zvláště na plném slunci. Zde je několik pěstitelských tipů a rad pro péči o mimózu.

Kde, kdy a jak zasadit mimózu?

Je zasazena mimóza jaro nebo ještě lépe podzim na podporu zakořenění. Vysazuje se jak do květináčů, tak do země. Nejdůležitější je vystavit ji na slunné místo. Hrnec by měl být umístěn celý soleil, blízko okna. Na jaře ji pak bude možné vyndat, ale určitě ji chraňte před větrem. V zemi umístěte rostlinu pokud možno do chráněného rohu zahrady. mimóza nesnáší stojatou vodu. Země musí být dobrá vyčerpaný a chudý, dokonce skalnatý. Přineste pokud možno písek, mimóza oceňuje těžké a vápenaté půdy.

Pro výsadbu do květináčů (nejlépe v zimě) vyberte květináč s otvorem na dně, protože dobrý odvod vody je nezbytný pro jeho přežití. Umístěte a odvodnění ve dně, aby se toto proudění podpořilo například hliněnými kuličkami nebo štěrkem. Poté si připravte substrát složený ze 2/5 zeminy pro muškáty, 2/5 vřesové zeminy a 1/5 říčního písku a přidejte dvě hrsti kompostu. Umístěte mimózu doprostřed bez porušení kořenového balu a vody.

mimóza
Kredity: jackmac34 / Pixabay

Jak udržovat mimózu?

Pozor na velké teplo, protože když mimóza neodolá vlhku, neodolá ani teplu. sucho. V květináči mimóza rychleji vysychá, proto nezapomeňte pravidelně zalévat. V létě upřednostňujte zalévání večer. Půda by měla být vždy vlhká, ale ne příliš. Během období růstu přidávejte hnojivo každých 15 dní. V hrnci, budete muset prořezávat mimózu zkrácením starých větví, aby vaše rostlina získala požadovaný tvar. Udělejte to však vždy po odkvětu.

V zimě musí být mimóza v zemi bezpodmínečně chráněna závojem. Dokud nevydrží, vydrží teplotu až -5°C! Také mulčujte nohu sušenými listy. Pokud jde o zalévání, měla by být mírná. Mimóza zvláště potřebuje vodu, když je horká. Větve, které již odkvetly, zastřihněte, aby lépe obrostly. Na druhou stranu nikdy nestříhejte v zimě, jinak nebudete mít květiny.

Prameny : Rustikální, Meillandrichardier

Související články:

Písčitá půda: 8 ideálních rostlin pro písčitou půdu

Bougainvillea: poradenství, výsadba a údržba

Amaryllis: poradenství, výsadba, údržba a kvetení

ponechte si rostlinu po Vánocích a nechte ji znovu kvést

výsadba, pěstování, péče a sklizeň japonských citrusů