Pachira: výsadba, pěstování a péče

Pachira je velmi originální pokojová rostlina. Jeho kmen je oteklý a uzlovitý, což mu dodává tolik ceněné kouzlo. Pachira, zvyklá na tropické teploty, se v našich zeměpisných šířkách pěstuje v květináčích. Kromě toho je jeho zalévání obzvláště důležitým krokem k naději, že bude vzkvétat. Zde jsou všechny naše tipy pro správnou údržbu pachira.

La plantáž

Výsadba se týká zalévání nebo přesazování, protože pachira se obvykle nachází v květináči mimo své přirozené prostředí. Vyberte si ten, který je propíchnutý pro usnadnění odvodnění. Přidejte hliněné oblázky nebo štěrk. Půda musí být kvalitní.

Tato tropická rostlina roste venku pouze v přísných klimatických podmínkách: potřebuje hodně tepla a dobrou vlhkost.

pachira
Kredity: iStock

Pěstování a údržba

Pachira je tropická rostlina, proto se v našich zeměpisných šířkách pěstuje v interiéru. Umístěte jej do světlé místnosti, ale mimo přímé sluneční světlo. Chcete-li udržet dobrou vlhkost, trik je pravidelně stříkat listy vodou. Pokud jde o okolní vzduch, neměl by být příliš suchý, protože hrozí, že špičky listů zhnědnou.

Hnojivo na zelené rostliny můžete aplikovat na jaře, ale zejména ne v době vegetačního klidu. Prořezávání není nutné, ale pokud chcete, můžete stříhat nad okem, abyste stimulovali růst.

Zálivka by měla být pravidelná a spíše vydatná. S excesy však buďte opatrní, protože kořeny nesmí ve vodě stagnovat a hrozí, že vaše rostlina bude hnít. Půda by však neměla vyschnout. Ujistěte se tedy, že ji udržujte svěží ve všech ročních obdobích. Mějte však na paměti, že jeho potřeba vody se během zimy snižuje. Poté zalévejte, až když je povrch suchý.

Každopádně rychle uvidíte, jestli není problém se zaléváním, protože když se necítí dobře, listy pachira se stočí nebo povadnou.

výsadba, pěstování, péče a sklizeň japonských citrusů

5 ovocných živých plotů na pomoc a krmení ptáků