Které rostliny pro každou místnost v domě?

V zahradě bereme v úvahu kritéria půdy, klimatu a expozice rostliny. No, uvnitř našich domovů je to téměř stejné a každá rostlina bude mít své místo. Rostliny máme tendenci umisťovat do hlavní místnosti, ale některé rostliny mají rády uzavřenější nebo vlhčí místa, jako je koupelna nebo kuchyně. Estetika rostliny také vstupuje do hry, stejně jako její velikost. Velká rostlina nemusí nutně zdobit například velmi malou místnost. Zde jsou všechny naše tipy pro přizpůsobení rostlin každé místnosti vašeho domova.

rostliny v kuchyni

V kuchyni myslete na bylinky, které budete při vaření potřebovat. Tato místnost je skutečně ideální pro pěstování aromatických rostlin, jako je máta, bazalka, tymián nebo dokonce petržel. Můžete je umístit kamkoli chcete, ale nejlépe na dosah. Ať už v květináči nebo ke zdi, nutně najdete oporu, která vám vyhovuje.

Můžete také nainstalovat rostliny snižující znečištění, jako je chlorophytum. Využijete tak prostor na výšku vašich kuchyní tím, že tam umístíte rostliny s převislým portem. Anthurium se bude báječně hodit k současné kuchyni, aby jí dodalo trochu kulatosti, ale také columnéa, která jí svou jasně červenou barvou dodá pořádný šmrnc.

kuchyňské rostliny
Kredity: nevarpp / iStock

Rostliny v ložnici

Rostliny je samozřejmě možné umístit do místnosti, pokud je dobře vyberete! Některé rostliny uvolňují kyslík po setmění. To je zvláště případ aloe vera, chlorofytu nebo dokonce levandule. Na komodu nebo občasnou orchidej můžete umístit i pár kaktusů.

Rostliny v koupelně

Koupelna je vyhrazena pro rostliny, které ocení vlhkost a teplo. Stále bude muset mít okno, aby poskytovalo světlo nezbytné pro růst rostlin. Papyrus je rostlina, která se často vyskytuje v této místnosti, ale také vlasové kapradiny Adiantum nebo asplenium. Své místo si orchidej skvěle najde i v prosvětlené koupelně.

orchidejové koupelnové rostliny
Kredity: HOerwin56 / Pixabay

Rostliny v obývacím pokoji

Obývací pokoj je hlavní místností našich interiérů. Právě sem můžete umístit své největší rostliny, jako jsou fíkusy, dracény, kokosové palmy nebo dokonce euforbie. Popínavé rostliny pomohou strukturovat vaše prostory. Pro vzdušnou stránku myslete na tillandsie, ale také na břečťan.

Rostliny do tmavých koutů

Pokud si chcete vyzdobit chodbu nebo vchod zelení, poohlédněte se po rostlinách, kterým se daří ve stínu. Existují begónie, gumy, ale i cibuloviny jako hyacinty nebo narcisy, které provoní váš vchod!

výsadba a pěstování tohoto aromatického semene

Co jsou rostlinné alergeny?