komentovat kultiver Edgeworthia chrysantha ?

Známý jako papírový keř, Edgeworthia chrysantha je rostlina, která kvete na konci zimy. Její rané, trubkovité, zlatožluté květy ohlašují blížící se příchod jara. Navíc provoní celou vaši zahradu. Pokud jde o její listy, jsou světle zelené a časem tmavnou. Objevte všechny naše tipy pro pěstování papírového keře.

Kde, kdy a jak pěstovat papírový keř?

Jeho název papírový keř pochází ze skutečnosti, že vlákna této rostliny se v Asii používají k výrobě určitých papírů. Tato vlákna se používají hlavně na papír washi mitsumata v Japonsku.

Ve Francii hlavně pěstujemeEdgeworthia chrysantha na jihu, protože keř potřebuje teplé prostředí.

Ideální doba pro výsadbu keře je začátkem podzimu nebo koncem jara. Jen nezapomeňte před výsadbou dobře zpracovat půdu.

Papírový keř Edgeworthia chrysantha
Kredity: iStock

Pro výstavu zvolte slunné místo, protože tato rostlina nemá moc ráda stín, i když snáší polostín. Nejlepší je instalovat jej ke stěně orientované na jih nebo západ, ochrání ho tak před studeným větrem.

Půda by měla být lehká, bohatá na organickou hmotu, vlhká a především dobře odvodněná. Jinde než na jihu je také vhodné pěstovat v květináčích.

Rozhovor

Po správné instalaci papírové pouzdro opravdu nevyžaduje údržbu. Ze začátku musí být zálivka pravidelná a pak bude nutné hlídat zejména v suchých obdobích.

Na podzim nezapomeňte dát pořádnou vrstvu mulče, protože ta v průběhu rozkladu klesá. Nakonec není prořezávání nutné, ale stále můžete růst kontrolovat mírným seříznutím větví. Prořezávání by mělo probíhat vždy po odkvětu, abyste měli šanci, že příští rok znovu rozkvete.

jak se starat o madagaskarský jasmín?

kdy a jak je sklízet?