kdy a jak je sklízet?

Jablko je ve Francii nejvíce konzumovaným ovocem. Jeho voňavá a sladká dužina se snadno konzumuje a dá se použít v mnoha receptech. Je také docela možné pěstovat jabloň na vaší zahradě, pokud máte dostatek místa. Poté budete mít možnost ochutnat lahodná čerstvá, místní a bio jablka. Abyste toho využili, zde jsou všechny naše tipy pro sklizeň jablek a jejich skladování.

Kdy sklízet jablka?

Odrůd jablek je tolik, že období sklizně trvá od srpna do října. I když je preferované období podzim, tzv. rané odrůdy se sklízejí v srpnu (to je případ Gala nebo Initial). Goldens, nejběžnější odrůda, se sklízí od září. Pozdní odrůdy jako Grany Smith (slavné zelené jablko) nebo Chanteclerc se sklízejí v říjnu.

Sklizeň jablek

Jablka se sklízejí, když jsou dobře vybarvená a mají správnou velikost v závislosti na odrůdě. Technika, jak zjistit, zda je čas je sklízet, spočívá ve zvednutí ovoce a otočení ocasu o čtvrtinu. Pokud je jablko zralé, snadno se odloupne. Ovoce dejte opatrně do přepravky, abyste je nepoškodili, aby vám déle vydržely.

jablko
Kredity: mythja / iStock

Časem nejodolnější jablka

Jablko je ovoce, které obecně dlouho vydrží. Zde je 10 odrůd, které vydrží ještě déle než ostatní:

  1. Api
  2. Belchard
  3. Belle de Boskoop
  4. Pipin z Caux
  5. Blandurette
  6. Zimní bílý Calville
  7. Chanteclerc
  8. Ontario
  9. Delbardovo jubileum
  10. Idared

La konzervace

Je možné skladovat jablka celou zimu, pokud dodržíte několik opatření. Jablka musí být umístěna v dřevěných bednách bez kontaktu, aby se zabránilo kryptogamním chorobám.

Přepravky musí být umístěny v chladné místnosti (10°C), mimo dosah světla a vlhkosti. Ujistěte se, že mezi jednotlivými plody dobře prochází vzduch.

Pokud uvidíte poškozené jablko, odstraňte ho okamžitě, než kontaminuje ostatní.

komentovat kultiver Edgeworthia chrysantha ?

pěstovat lepkavou masožravou rostlinu