jak se starat o madagaskarský jasmín?

Stephanotis, také známý jako madagaskarský jasmín, je vonná rostlina, která se pěstuje hlavně v interiéru. Rostlina kvete na jaře a v létě. Jeho kvetení je jemné a vyžaduje minimální péči, ale jeho krása stojí za to! Květy mají tvar malých hvězdných trubek a stonky se zakřivují. Je také možné je vysadit a dát jim efektní tvar. A malá anekdota: byla to oblíbená rostlina Marilyn Monroe! Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování a péči o stephanotis.

Kde a kdy zasadit stephanotis?

Ve Francii se stephanotis pěstuje v květináčích a uvnitř. Na zahradě má opravdu velmi malou šanci na přežití, protože se bojí průvanu a potřebuje a konstantní teplota 20°C po celý rok.

Výsadba obvykle probíhá v jaro, ale ve většině případů si svůj předmět koupíte již zalitý. Pak už stačí jen přemýšlet repot jakmile se cítí stísněně.

Přesazování obvykle probíhá každý 1 až 2 roky. To se provádí vždy mimo kvetení. Navíc květináč poskytnutý při nákupu se rychle stane příliš malým, takže upřednostněte nákup na začátku jara, abyste provedli rychlé přesazení. Jakmile si vyberete místo pro vaši rostlinu, už s tím nehýbejprotože tyto změny nemusí ocenit.

Stephanotis Jasmín z Madagaskaru
Kredity: NAPA74 / iStock

Jak se starat o madagaskarský jasmín?

Stephanotis velmi oceňuje Jasný. Potřebuje toho hodně světloale pozor: nikdy přímé slunce, protože to způsobí popáleniny. Dbejte také na to, aby teploty nikdy neklesly pod 15-16°C, ale především neumisťujte svou rostlinu do blízkosti zdroje tepla, jako je radiátor.

zalévání je důležitým gestem pro rozvoj stephanotis. Musí to být pravidelné (jednou týdně), ale bez přebytku s rizikem utopení kořenů. V přirozeném prostředí je vlhkost vysoká, takže na to pamatujte postříkejte listy nevápenitou vodou pravidelně. Hrnec můžete také umístit na lůžko z vlhkých hliněných oblázků.

Ohledně hnojiv přinestetekuté hnojivo pro kvetoucí rostliny každých 15 dní během jara.

Kvetení obvykle probíhá od květen až říjen. Pro stimulaci růstu je možné révu trochu seříznout. Na podzim budete také muset připravit rostlinu na zimování. Poté ji umístěte do větší místnosti fraîche (mezi 13 a 15 °C) a přestaňte přidávat hnojivo nebo vodu (kromě případů, kdy je půda zcela suchá).

Stephanotis může být vystaven roztočům, šupinám a roztočům.

vše, co potřebujete vědět o šípcích

komentovat kultiver Edgeworthia chrysantha ?