jak se starat o čínské peníze rostlin

Pilea Peperomioides oslovuje mnoho začínajících zahradníků svými minilotosovými listy. Stejně jako šťovík je pilea velmi trendy rostlina! Jeho olistění také připomíná drobné mince, čímž si vysloužila pověst šťastné rostliny. Kromě toho má pilea mnoho přezdívek, jako je čínská rostlina peněz, rostlina na palačinky, rostlina lefse nebo misionářská rostlina. Tato zelená rostlina je nenáročná a své místo si velmi dobře najde v interiéru. Objevte všechny kroky k pěstování vaší šťastné rostliny!

1) Kdy a kde zasadit Pilea Peperomioides?

Tato nádherná sukulentní rostlina původem z Číny se vysazuje na jaře. Je to pokojová rostlina, která potřebuje velmi světlý prostor, ale bez přímého slunce s rizikem spálení. Tato grafická rostlina potřebuje a lehký a odvodňovací substrát. Směs rašelinové zeminy a čerstvé vřesové zeminy je více než dostačující. Nezapomeňte na dno květináče umístit hliněné kuličky (propíchnuté, aby voda dobře odtékala), aby dobře odtékaly a zabránily utopení kořenů.

2) Zábavné jsou Pilea

Listy mají tendenci se otáčet ke slunci, takže neváhejte otočit se čas od času květináč, aby byla rostlina vyvážená. Pilea se snadno udržuje a vyžaduje velmi malou péči, nicméně a nadměrná vlhkost může být pro něj fatální. Frekvence zavlažování musí být pravidelné: dvakrát týdně v létě a 10 dní od sebe v zimě. Hnojivo není nutné, ale pokud opravdu chcete nějaké přidat, rozhodněte se pro hnojivo na zelené rostliny nebo kaktusy s velmi nízkou dávkou. Vaše rostlina bude muset být přesazena na jaře každé dva roky.

V zimě musí být klima mírné, protože pokud miluje teplo, pilea nesnáší teploty pod 10°C. Na úrovni prořezávání stačí zaštípnout stonky po pupenu, aby se usnadnil růst.

3) Množení řízkováním

Pilea se množí řízky z mladých stonků o délce asi 6-7 cm, což jsou výhonky nacházející se na strakatý mateřské rostliny. Mladé stonky se 3 až 5 listy stačí vybrat ostrou dezinfikovanou čepelí. Poté znovu zasaďte mladý stonek do zeminy a pravidelně zalévejte. Půda by měla vždy zůstat lehká mokré, ale pozor, ať kořeny neutopíte. Umístěte řez do místnosti svítící, ale bez přímého slunečního záření. Řízky můžete také dát do vody, aby produkovaly kořeny a poté je umístěte do květináče naplněného zeminou.

Prameny : Detentejardin, Gerbeaud, Odstoupit

Související články:

Aloe vera: jak ji udržovat a sklízet její gel?

Narcis: rostlina na podzim pro krásné jarní květy

Masožravá rostlina: jak udržovat Dionaea Muscipula

Kanibalismus v houbách: co to je?

Topiary: 5 vhodných odolných rostlin