jak pěstovat tuto pokojovou rostlinu v růžici?

Neoregélie, původně z vlhkých pralesů Brazílie, je epifytická rostlina. Tato tropická rostlina potřebuje ke svému rozkvětu teplo, a proto se ve Francii a obecněji v Evropě pěstuje jako pokojová rostlina. Skládá se z pevných listů, které tvoří zubaté měděně zelené růžice. V době květu se listy ve středu růžic zbarvují do tmavě červena. Zde je vše, co je třeba vědět o pěstování neoregélie.

Kde, kdy a jak pěstovat neoregélii?

Než se pustíte do pěstování neoregélie, uvědomte si, že po odkvětu rostlina odumírá, ale nejprve vytvoří výhonky, aby mohla pokračovat. Navíc ve svém přirozeném prostředí rostlina vyrábí zásoby deště v jeho srdci. Pro vnitřní kulturu bude tedy nutné provést zálivku právě na tomto místě. To také pomůže udržovat příznivou úroveň vlhkosti pro rostlinu.

Jak již bylo řečeno, neoregélie je rostlina milující teplo. Váš pokoj musí být vytápěný mezi 18 a 27 °C. Dobré světlo je také nutné, ale bez přímého slunce. Substrátem by měla být směs orchidejového kompostu, kokosového vlákna a perlitu. Můžete si také vyrobit substrát složený z poloviny zahradnickým kompostem a z druhé poloviny kompostem pro orchideje.

Je možné zasít neoregélii, ale chce to hodně technika. Teplota potřebná k setí je 27°C.

Výsadba se provádí především díky vydání rostliny na jaře.

Neoregelia carolinae neoregelia
Kredit: Kateryna Kukota / iStock

Rozhovor

Vzhledem k tomu, že neoregelia je tropického původu, vypařování denní listí je nutné. Udržujte také půdu náklady průběžně vytvářením pravidelné zavlažování, ale bez přebytku. Zásoba vody, která je v srdci rostliny, musí být obnovena každých 4 až 5 týdnů. Voda by měla být měkká a pokud možno používejte dešťovou vodu.

The přesazování probíhá každé jaro, kdy se oddělí přísavky. Odřízněte všechny vybledlé růžice.

Je to poměrně robustní rostlina, ale občas ji mohou napadnout moučníci. Neváhejte proto předcházet útokům přírodními prostředky.

3 důvody, proč adoptovat zelené rostliny

jasně červená, jedlá houba