Hylocereus undatus (dračí ovoce nebo pitaya): setí, pěstování a péče

Pochází z tropické Ameriky, Hylocereus undatus patří do čeledi Cactaceae. Lépe známý jako pitaya, jeho ovoce, zvané dračí ovoce, najdete ve většině supermarketů nebo u jeho zahradníka v sekci tropické ovoce. Jeho kvetení je velkolepé a jeho květy jsou vznešené. Navíc pitaya není příliš ostnitá a vypadá spíše jako sukulentní rostlina než jako kaktus. Zde je vše, co je třeba vědět o pěstováníHylocereus undatus.

Jak zasítHylocereus undatus

Nejtěžší věc na pěstování pitaya je být trpělivý! Semena se opravdu snadno vysévají, ale bude nutné počkat alespoň 7 let, než se objeví první plody.

K výsevu pitaya potřebujete lehký a dobře propustný substrát. K tomu smíchejte 2/3 zeminy a 1/3 písku. Hrnec musí mít na dně otvor, aby mohla voda správně odtékat. Vrstva hliněných oblázků také zlepší odvodnění.

Pokud jde o semena, neměla by být pohřbena. Položte je na povrch a zasypte je několika milimetry zeminy. Balíček a voda. Udržujte půdu mírně vlhkou, dokud nevyklíčí. Umístěte sazenice na teplé místo (minimálně 25 ° C).

Sazenice zamlžte a prořeďte, aby rostliny byly co nejsilnější.

Hylocereus zvlněné ovoce du dragon
Kredity: Klahan / iStock

Rozhovor

Pitaya není vůbec odolná. V létě ji můžete instalovat venku, jakmile budou dostatečně vysoké teploty, ale květináč bude nutné přivézt na začátku podzimu. Rostlinu umístěte na poměrně světlé místo a vyhněte se přímému slunečnímu záření.

V létě budete muset zalévatHylocereus undatus pravidelně, přičemž mezi dvěma zálivkami nechte povrch půdy vyschnout. Během letní sezóny přineste hnojivo pro kaktusy každých 15 dní.

V zimě umístěte rostlinu v klidu do chladné místnosti, zimní zahrady nebo na verandu (10 až 15 °C).

Sklizeň

Sklizeň dračích plodů by měla být provedena ve zralém stavu, protože po utržení již nedozrává. Po odkvětu to trvá asi 45 dní. Skliďte ji, když je před prasknutím a ihned spotřebujte.

Topiary: 5 vhodných odolných rostlin

4 přírodní řešení proti zahradním chorobám