Grapefruit: výsadba, pěstování a sklizeň

Grapefruitový strom je ovocný strom, který produkuje citrusové plody, nazývané grapefruity nebo pomela. Tyto pikantní a šťavnaté plody jsou bohaté na vitamíny a živiny prospěšné pro tělo. Strom může být vysoký až 6 metrů, proto potřebuje na své zahradě dostatek prostoru a ne všechny kraje ho pojme. Zde je vše, co je třeba vědět o pěstování grapefruitu.

Kde, kdy a jak zasadit grapefruitový strom?

Ideální doba pro výsadbu grapefruitu je na jaře. Má ráda dobře propustné půdy a místa s maximálním slunečním zářením. Není absolutně mrazuvzdorná a neodolává negativním teplotám. Doporučuje se výsadba do květináčů, protože zima může být v našich končinách krutá.

Výhodou výsadby v květináčích je možnost přesouvat stromek podle ročních období a tak ho přes zimu ukrýt ve skleníku. Každé 3 roky bude nutné přesadit do většího květináče.

Výsadbu do země lze provádět pouze v takzvaných oranžových oblastech v oblasti Středozemního moře.

Únor ovoce zelenina sezóna grapefruit vitamín C
Kredity: Color / Pixabay

Rozhovor

Prořezávání grapefruitového stromu není opravdu užitečné. Musíte jen vědět, že pokud uříznete větve, strom rychle naroste. Jedinými gesty údržby, které je třeba vzít v úvahu, je odstranění odumřelých větví a provzdušnění přístavu, které do něj přinese světlo pro dobrý vývoj plodů.

Sklizeň

Období sklizně je obvykle od listopadu do března. Grapefruity se sklízí, když jsou plody velmi žluté a bez násilí se oddělují od větví. Po sklizni ze stromu již ovoce nedozraje. Proto je nutné před sběrem zkontrolovat jeho zrání.

výsadba, pěstování, údržba a prořezávání

Kanibalismus v houbách: co to je?