Euphorbia Erythrea: údržba, expozice, řízky

Svým minimalistickým tvarem složeným z kmene, silných trnitých a čtyřhranných stonků, vysokým habitem a dekorativním olistěním se pryšec míní za kaktus, ale není! L‘Euphorbia Erythrea (nebo Eritrea) je skutečně kaktusovitá rostlina. Ve volné přírodě může dosáhnout výšky 3 m. Její původní vzhled z ní však dělá velmi dekorativní rostlinu. Okamžitě zaujme svým vzhledem kandelábry (svíčky) a dodá interiéru nebo terase eleganci. Zde je návod, jak jej úspěšně pěstovat.

Expozice Euphorbia Erythrea

Pryšec kaktusovitý oceňuje světlo. Potřebuje proto vystavení světlu bez přímého slunce. Nedostatek světla totiž vede k zesvětlení sukulentu, který se pak změní z tmavě zelené na světle zelenou. Přineste svou euforii blíže ke zdroji světla, abyste tento problém vyřešili. Rostlina se znovu zazelená, pokud je pro ni expozice příznivá. Mladé výhonky jsou přirozeně jemně zelená, která časem ztmavne.

Za slunečných dnů můžete euphorbii umístit na stinnou terasu a přinést velmi originální rostlinný nádech. Pozor však na chladné noci. Tato rostlina skutečně nesnáší teplotu pod 8°C a mráz se mu tedy pravděpodobně stane osudným. V interiéru jej neumisťujte do blízkosti zdroje tepla, jako je radiátor, protože nesnáší suché teplo. Toto pravidlo platí také pro všechny druhy euforiezejména Tirucalli.

Kromě toho může nedostatek vzduchu vést k rozvoji plísní (Botrytis cinerea). Známky hniloby pak procházejí změnou barvy a zčernáním. Tak přemýšlejte Apravidelně vzduch váš eritrejský pryšec pro jeho dobré zdraví.

Údržba Euphorbia Erythrea

Je to důležité omezit příjem vody při každém zalévání, aby se omezilo riziko hniloby. Pokud jste však byli se zaléváním příliš nároční, nemusí být příliš pozdě na záchranu sukulentů: řiďte se těmito tipy! Mějte také na paměti, že příjem vody se liší v závislosti na ročním období. Na jaře a v létě potřebuje pryšec Eritrea pouze ekvivalent jedné sklenice vody za měsíc. Na podzim a v zimě omezte na jednu sklenici vody každé tři měsíce.

Tato rostlina poměrně rychle roste. Přesazování je hotovo každé dva roky na jaře. Půda pro výsadbu by měla být smíchána kaktusová půda a písek (volitelný). Vyberte také široký a hluboký květináč a na dno položte vrstvu hliněných oblázků nebo štěrku, abyste podpořili odvodnění.

Chcete-li rostlinu správně vyjmout z květináče, počkejte, až půda uschne, vezměte nůž a protáhněte čepel mezi květináčem a zeminou, jako byste rozbalovali koláč. Během léta, v období růstu, přidávejte kaktusové hnojivo.

Opatření při odběru řízků Euphorbia Erythrea

Řízky sukulentů se nejlépe provádí koncem jara nebo začátkem léta. Před manipulací si nasaďte rukavice nebo dokonce ochranné brýle chraňte se před možnými výrony tekutého latexu. Hledejte základy ve špatném stavu, například ty, které jsou zčernalé hnilobou. Řízky se odebírají z vrcholků zdravých euforbií. Řízky lze vyrobit i ze zdravé rostliny pro množení. V tomto případě najděte zdravý a zalesněný podklad, to znamená dostatečně starý na to, aby kmen ve dřevě ztuhl.

Ostrým nožem odřízněte hlavičky ostružiní o délce 30 až 40 cm, počínaje od hlavy. Latex vyteče z rány. Chcete-li zastavit prosakování, umístěte pupeny do kbelíku s vodou. Po několika minutách je vyjmeme z vody a necháme okapat sušit čtrnáct dní. Pro úplné zahojení řízku mohou ti nejostřílenější namočit konec řezu euphorbia do trochy drceného dřevěného uhlí, popela nebo skořice.

Po patnácti dnech zkontrolujte, zda jsou řízky dobře vysušené. Vyhoďte ty, které nebraly, totiž ty, které shnily. Poté znovu zasaďte podle výše uvedených pokynů pro přesazování a nezapomeňte při přesazování přidat hnojivo. pro ostatní, listy se při sušení odlupují a to je zcela normální, je to součást procesu. Počkejte další měsíc, než uvidíte první kořeny, které jsou synonymem úspěšného střihu!

Dobré vědět: bílá tekutina (latex), která vytéká, když se rozbije, je a dráždivá kapalina. Při kontaktu s tekutinou je proto nutné si umýt ruce a nemnout si oči.

4 přírodní řešení proti zahradním chorobám

Aril jelly: sladký a sladký recept