Co jsou rostlinné alergeny?

Na jaře mnoho lidí trpí tím, čemu se říká senná rýma, kterou způsobují pyly a jiné trávy. Možná jste toho součástí. Hlavní příznaky jsou: kýchání, červené oči a rýma. Pokud je to tedy váš případ, objevte ty nejalergennější rostliny, abyste se vyhnuli jejich výsadbě, ale také možné alternativy.

Trávy

Trávy patří mezi nejvíce alergenní rostliny. Patří mezi ně především obilné rostliny, ale i okrasné. Obecně jsou robustní a snadno se udržují rostliny. Jejich opylování probíhá větrem, proto uvolňují do ovzduší tolik pylu.

Alternativy : nálet nebo keři na vlhkých místech nebo ostřice umístit do polostínu.

pšenice
Kredity: lorrichek / iStock

Vřesovištní rostliny

Vřesová půda je kyselá půda. Jsou zde rododendrony, hortenzie a dokonce i magnólie. Jsou to obvykle barevné květy s tmavými listy. Dobrá zpráva, jsou hypoalergenní! Najdete zde všechny možné tvary a barvy.

jehličnany

Většina jehličnanů a borovic produkuje hodně pylu. A přesto to nejsou všechny alergeny. Ten, se kterým se opravdu musíte vyhnout kontaktu, je cypřiš. Cypřiš je skutečně velmi alergenní a riskujete, že se u něj objeví několik nepříjemných příznaků.

Alternativy : jalovce a tisy.

Japonský cypřiš Opaal
Kredity: VICHAILAO / iStock

Hypoalergenní rostliny

Zde jsou některé rostliny pro vytvoření vaší hypoalergenní zahrady.

Květiny : růže, muškáty, chryzantémy, vistárie, jasmín a zimolez.

V zeleninové zahradě: většina zeleninových rostlin je nealergická. Bez obav lze tedy pěstovat rajčata, mrkev, tykev, pórek, chřest, ředkvičky, brambory, bazalku a všechny aromatické rostliny. Jediné, komu je třeba se vyhnout, je rebarbora a pastinák, které mohou být někdy alergenní.

Přemýšlejte také o úpravě zahrady minerálními kousky a její údržbě, abyste se vyhnuli plevelům a alergenním rostlinám.

Které rostliny pro každou místnost v domě?

vše, co potřebujete vědět o šípcích