5 tipů pro pěstování mimózy v květináčích

Mimóza, přezdívaná zlatý strom, kvete v zimě a přináší skutečný sluneční paprsek venku i uvnitř. Jeho žluté květy se jemně odhalují od ledna do března a naplňují vzduch svou podmanivou vůní. Není příliš mrazuvzdorný, a proto je k vidění především v oblasti Středozemního moře. Pro jiné regiony však roste velmi dobře v květináčích! Zde je 5 tipů na pěstování mimózy v květináčích.

1) Výběr hrnce

Tajemstvím kvetoucí mimózy v interiéru je především výběr květináče. Pokud chcete vidět svou mimózu bohatě kvést, vězte, že bude preferovat trochu úzký květináč. Květináč by však měl být hluboký, protože kořenový systém mimózy je poměrně velký.

Květináč by proto měl být dvakrát větší než kořenový bal rostliny. To představuje květináč o průměru asi 40 až 50 cm pro rostlinu vysokou 3 m.

Pokud můžete, zvolte neglazovaný terakotový hrnec. Květináč musí být samozřejmě na dně propíchnutý, aby se zabránilo stojaté vodě a zahnívání kořenů.

mimóza
Kredity: Artvision-So / Pixabay

2) Volba substrátu

Mimóza oceňuje úrodné, lehké a málo kyselé substráty. Nejdůležitější však je, aby substrát dobře odvodňoval, protože hlavním nepřítelem mimózy je přebytečná voda.

Substrát by měl tvořit směs zeminy z vřesu, zeminy z květináče a trochy říčního písku. Výsadba probíhá na jaře mezi březnem a červnem. Nezapomeňte na dno květináče přidat hliněné oblázky nebo štěrk, abyste zlepšili odvodnění.

3) Vyberte umístění studny pro mimózu

Ideální expozice pro mimózu je plné slunce. Má rád teplo a potřebuje dobré světlo. V květináčích musí být vystavena slunečnímu záření alespoň 4 hodiny denně. Bojí se také průvanu.

4) Údržba v květináčích a uvnitř

Po stránce údržby jde především o kontrolu zavlažování. Mimóza nemá ráda tvrdou vodu. K pravidelnému zalévání rostliny dejte přednost dešťové vodě, mezi dvěma zálivkami nechte substrát na povrchu vyschnout. Musí zůstat chladný, ale pozor na přebytečnou vodu. V zimě zalévejte jednou týdně.

Během krásného období přineste hnojivo speciální kvetoucí rostliny každých 15 dní. Nakonec rostlinu po odkvětu seřízněte zkrácením větví na polovinu. Repot každé dva roky.

5) Zimování

Silné mrazy mimóza opravdu nesnáší. Zazimování je proto velmi důležitým krokem, jak jej udržet co nejdéle. Pěstování v květináčích navíc umožňuje mimóze být v zimě uvnitř. Místnost by měla být chladná a světlá. Ideální by tedy byla zimní zahrada. Květináč můžete vrátit na zahradu na jaře, až pominou všechny mrazy.

výsadba, pěstování, údržba a rozmnožování

10 rychle rostoucích stromů k výsadbě na zahradě