4 přírodní řešení proti zahradním chorobám

Jednou z největších obav zahradníka je výskyt nemocí v jeho zahradě nebo zeleninovém záhonu. Jakmile se nemoc projeví, je obvykle velmi obtížné se jí zbavit a nakonec to zpustoší celou úrodu. Ošetření samozřejmě existují, ale řada z nich obsahuje chemikálie, což se do biozeleninové zahrady vůbec nehodí. Jednou z nejlepších technik je naučit vaši zeleninu bránit se, spíše než ji ošetřovat. Biodiverzita se musí vyvíjet a nesmí být narušena jednáním člověka. Zde jsou 4 100% přírodní řešení proti zahradním chorobám a ohleduplná k přírodě.

1) Měď proti plísním

Původní měď přírodní je povoleno pro plodiny organické. Není však vhodný pro veškerou zeleninu, jako je například salát. Stále zůstává kapalný roztok na bázi hydroxidu měďnatého méně agresivní než směs Bordeaux. Fungicidní vlastnosti mědi bojují proti plísním a dalším bakteriálním chorobám. Toto řešení tedy můžete použít k prevenci. Pro to, sprej tekutinu na mladých rostlinách, protože padlí silně napadá a úroda je nejčastěji neobnovitelná.

Je také možné léčit buď časem deštivýnebo v období zamoření (zeptejte se svých sousedů nebo vašeho regionu) postřikem přípravku na listy rajčat každých 8 až 10 dní.

2) Voda u patek rostlin

Drsné listy některých druhů zeleniny, jako jsou rajčata, lilek nebo tykev, se zavařují vlhkost vzduchu Delší. Bohužel vlhké listy podporují výskyt padlí a padlí. Toto malé, snadné gesto tak pomáhá v prevenci nemocí. K tomu použijte porézní hadici nebo odkapávací systém k zalévání rostlin strakatý.

padlí padlí choroby
Kredity: Příjezd / iStock

3) Síra proti padlí

Tykev jsou prvními oběťmi padlí (nazývané také padlí). Ať už v kapalné nebo práškové formě, síra je a fungicid impozantní. Chcete-li však použít toto řešení, musíte být velmi opatrní. Ve skutečnosti se o to ujistěte teplota se pohybuje mezi 15 a 28°C před použitím síry. Nad 28 °C se síra stává toxický a pod 15 °C, preferujte měď. Pokud máte ideální teplotu, zřeďte síru (tekutou nebo prášek) a nastříkejte roztok přímo na listy.

4) Přeslička k prevenci

Přeslička rolní, připravená v odvaru, je planá rostlina, která působí preventivně a pomáhá bojovat proti nemocem způsobeným houby. Moučnivka, rez, černé skvrny na keři nebo padlí prostě musí dávat pozor! K prevenci nemocí, ale také k posílení rostlin, zředit přesličku v dešťové nebo pramenité vodě, poté nastříkejte přímo na a pod listy. V případě léčby, pokud to nestačí, použijte roztok na bázi mědi.

Je důležité dobře znát svou zeleninovou zahradu, abyste odvrátili všechny nemoci, i když nejsou vždy nevyhnutelné!

Zdroj

Související články:

Jedlá soda: 100% přírodní prostředek na hubení plevele

Hnojiva: 8 účinných přírodních hnojiv, které si můžete vyrobit sami

Plevel: nejúčinnější 100% přírodní receptura

Hylocereus undatus (dračí ovoce nebo pitaya): setí, pěstování a péče

Euphorbia Erythrea: údržba, expozice, řízky