3 důvody, proč adoptovat zelené rostliny

Pokojové rostliny jsou často považovány za pouhé dekorace, i když ve skutečnosti mají pro naše tělo mnoho výhod. Kromě toho existují stovky různých rostlin pro ozelenění vašeho interiéru. To je další dobrý důvod, proč se o něj nepřipravit. Zde jsou tři důvody, proč si osvojit zelené rostliny doma!

1. Dýchejte snadněji

Rostliny a lidé mají různé dýchací systémy. Naše tělo přijímá kyslík a uvolňuje oxid uhličitý na rozdíl od rostlin, které oxid uhličitý přijímají a kyslík uvolňují. Tak, rostliny poskytují extra kyslík. Během noci se však tento proces fotosyntézy zastaví a všechny rostliny začnou uvolňovat CO2. Pokojové rostliny je proto nutné umístit do jiné místnosti, než kde spíte, kromě kaktusu, který je jednou z mála rostlin schopných absorbovat CO2 a v noci odmítat kyslík.

Obecněji řečeno, existuje mnoho druhů zelené rostliny které vám umožní žít lépe na denní bázi. Můžete si jej dokonce objednat přímo online prostřednictvím stránek, které tento typ služby nabízejí. Již nebudete muset opouštět svůj domov: Vaši rostlinu doručíme přímo k Vašim dveřím!

2. Čistička vzduchu

Rostliny absorbují část škodlivých látek ze vzduchu! Mohou vám to tedy zejména umožnit snížit prašnost o 20 % protože je poháněn přímo k půdě.

Některé rostliny budou také použity jako dekontaminanty, jako je palma Areca, která je uznávána jako jeden z nejlepších čističů vzduchu!

3. Antidepresivní účinek

Mít zelené prostředí je vizuálně příjemné, ale věděli jste, že péče o rostliny po dobu asi 30 minut denně také pomáhá snížit hladinu kortizolu (stresový hormon) a cítit více pozitivních emocí? Díky této chvíli zahradničení si skutečně odpočinete a snížíte stres. Dokonce by snížily fyzické nepohodlí a krevní tlak. Rostliny by tedy působily na psychologické a fyziologické úrovni.Kancelářské zelené rostliny© iStock/Tanya Paton

Kromě toho se uznává, že umístění rostlin v kanceláři má odbourávající účinek a má pozitivní dopad na produktivitu! Také snižují únavu, bolesti v krku a hlavy.

sázení, pěstování, ošetřování a sklizeň

jak pěstovat tuto pokojovou rostlinu v růžici?