10 rychle rostoucích stromů k výsadbě na zahradě

Přírodu bohužel nelze přinutit jít rychleji, pokud jde o růst stromů. Ale k radosti těch nejchtivějších milovníků zahrad jsou některé rychlejší než jiné. A i když nejde o zázračný výhonek, pořád je to dobrý začátek k výzdobě vaší zahrady!

1. Japonský modřín

Pokud je růst tohoto majestátního stromu první tři roky po výsadbě spíše plachý, může růst více nežjeden metr na výšku za rok později ! Dávejte pozor, abyste ji nezasadili příliš blízko domu nebo jiných stromů.

japonský modřín
Poděkování: Wikimedia Commons / Σ6

2. Jacaranda

Tento strom pochází z Jižní Ameriky a nabízí a krásné kvetoucí fialové květy. Pokud nebude vysazena pod širým nebem, bude dokonale vzkvétat. Nejlepší je umístit ji na slunné místo v zahradě.

jacaranda fialový strom
Kredity: iStock/pulpitis

3. Jasan horský

Kromě toho, že má rychlý růst, tento strom snadno vzkvétá bez ohledu na povahu půdy. Je také velmi atraktivní pro ptáky, kteří mají rádi jeho červené bobulekteré do zahrady přinášejí i trochu barev.

horský popel
Kredit: Pixabay / Fundacja_Poblize

4. Katalpa

Kromě jasně zeleného listí svádí katalpa bílými květy, které v létě zdobí jeho listy. Velmi ceněný pro odstín přináší, měl by však být vysazen chráněný před větrem, aby se jeho listy co nejvíce zachovaly neporušené.

strom katalpa
Kredity: iStock/MaYcaL

5. L’eucalyptus gunnii

Obecně lze říci, že eukalyptus je pravděpodobně jedním z nejrychleji rostoucích stromů – až 2 metry v roce! Obzvláště tato odrůda nezaujme svými listy, které zůstávají na místě po celý rok a nabízejí okázalé barvy na podzim.

eukalyptus gunnii
Kredity: iStock/Yolya

5 tipů pro pěstování mimózy v květináčích

Olivier: jak ho chránit v zimě?